Wciśnij Enter, by zobaczyć wyniki albo Esc, by anulować.

W jakiej formie praca zdalna funkcjonuje w Waszej firmie?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HighSolutions

1

Jeśli chodzi o osoby zatrudnione na pełen wymiar godzin: 100% zdalnie, w elastycznych godzinach rozpoczęcia pracy od 7 do 10. Natomiast osoby zatrudniane tylko do konkretnych zadań są rozliczane godzinowo lub projektowo.


Leifheit Polska

1

W naszej strukturze możemy wyodrębnić dwa typy pracowników – team biurowy, który wykonuje pracę zdalnie, z domów, odpowiadając za kwestie administracyjne, marketingowe oraz managerskie. Drugi typ dotyczy teamu handlowego, gdzie kluczowa jest mobilność i poruszanie się po terenie całego kraju.


Magazyn kulinarny aCOOKu

1

Właściwie funkcjonuje kompleksowo. Na niej opieramy naszą pracę. A z pomocą przychodzi nam dzisiejsza technika. Używamy wielu dostępnych narzędzi komunikacji i zarządzania. Ich wdrożenie zajęło trochę czasu, ale usprawniają nam pracę nad kilkoma projektami jednocześnie. Z jednej strony mamy komunikatory, które wykorzystujemy do codziennych kontaktów. Wybraliśmy Workplace, która pełni rolę naszego wirtualnego biura. Pozwala  na tworzenie grup roboczych ludzi pracujących nad danym projektem. Popularny Massanger umożliwia nam bieżące i szybkie kontakty. Kolejny komunikator to videoczaty w aplikacji ZOOM. Te wykorzystujemy do gaszenia pożarów i przeprowadzania ważnych spotkań. Tu rewelacyjną funkcją jest możliwość nagrania spotkania i tworzenia notatek. Dzięki temu mają do nich dostęp dostęp także ci, którzy w danym momencie nie mogli uczestniczyć w zebraniu.

Natomiast planowanie, składowanie dokumentów, przydzielanie zadań ułatwia nam aplikacja Asana.


JJ Communications

1

Praca agencji PR jest z założenia mocno zdalna - bardzo często nasi klienci nie mają nawet siedziby w kraju, w którym świadczymy dla nich usługi. Wyzwania pojawiają się, jeśli w grę wchodzi praca w grupie. JJ Communications jest podzielony na teamy projektowe, które musiały nauczyć się pracować ze sobą na odległość. Skype, Hangout czy nawet FB Messenger to nasze codzienne narzędzia pracy. Aktualnie nasza struktura składa się z 2 biur stacjonarnych (w Warszawie i Mielcu), jednego teamu, który pracuje na stałe u klienta (również w Warszawie, lecz w innej, niż główna siedziba lokalizacji), 1 osoby pracującej z domu w Krakowie, 1 osobie w Poznaniu i ze mnie, na Gran Canarii. Nie liczę tutaj oczywiście naszych stałych współpracowników jak nasza graficzka Natalia, fotografowie, webdeveloperzy, filmowcy itp. Z nimi również działamy zdalnie. Taka struktura jest niestandardowa, generuje wiele wyzwań, ale nauczyliśmy się korzystać z tego, co nam oferuje i wykorzystywać ją maksymalnie efektywnie.


Surge Cloud

Każdy ma możliwość pracować zdalnie bez ograniczeń, o ile nie koliduje to z jakimiś spotkaniami, eventami lub nie utrudnia prowadzenia projektu, co zdarza się rzadko.