Wciśnij Enter, by zobaczyć wyniki albo Esc, by anulować.

Jak wygląda proces rekrutacji pracowników zdalnych?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HighSolutions

1

Dokładnie tak samo jak tych do biura, z tym że rozmowa odbywa się przez Skype.


Leifheit Polska

1

Chętnie korzystamy z agencji head hunterskiej, którą briefujemy pod kątem pracy zdalnej. Kolejne etapy niewiele różnią się od klasycznej rekrutacji - są rozmowy telefoniczne i spotkania. Kluczowe jednak, by kandydat od początku miał świadomość  tego, z czym wiąże się praca zdalna i był zdeterminowany, by właśnie w takiej formie ją świadczyć.


Magazyn kulinarny aCOOKu

1

W procesie rekrutacji z pomocą przychodzi nam oczywiście Internet. Naszych autorów szukamy w mediach społecznościowych, ogłaszamy się na profesjonalnych stronach dla osób rekrutujących. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy zakładkę “pracuj z nami”, gdzie regularnie publikujemy ogłoszenia. Poza tym śledzimy kulinarną blogosferę i prasę w poszukiwaniu talentów. Lubimy też zatrudniać znajomych, którzy podzielają naszą wizję, posiadają talent i wiedzę, które pomagają w rozwoju firmy.


JJ Communications

1

Jedyna różnica polega na tym, że rozmowa kwalifikacyjna odbywa się przez Skype. Nie mniej - spotykamy się również fizycznie. W naszej pracy, liczne podróże to zadna nowość, a jednak wolimy, przynajmniej raz widzieć się face-to-face z nowym członkiem JJTeamu.


Surge Cloud

Tak samo jak wszystkich innych.


UNAMO

1

Proces rekrutacji pracowników zdalnych nie różni się znacząco od procesu rekrutacji pracowników pracujących stacjonarnie w biurze.

Wśród pytań o doświadczenie pojawiają się również proste zadania rekrutacyjne, które mówią nam nieco więcej o kandydatach, ich podejściu do napotkanych problemów oraz sposobach, w jakie sobie z nimi radzą oraz czasie i zaangażowaniu w ich rozwiązanie.