Press enter to see results or esc to cancel.

Jak wygląda proces rekrutacji pracowników zdalnych?

Na to pytanie odpowiedzieli:

JJ Communications

Jedyna różnica polega na tym, że rozmowa kwalifikacyjna odbywa się przez Skype. Nie mniej - spotykamy się również fizycznie. W naszej pracy, liczne podróże to zadna nowość, a jednak wolimy, przynajmniej raz widzieć się face-to-face z nowym członkiem JJTeamu.


Heartgrenade

Pierwszym sitem jest CV, drugim rozmowa telefoniczna z kandydatem. Dopiero po tym test programistyczny, czy zerknięcie w kod.


Nozbe

W zasadzie niczym nie różni się od procedur wykorzystywanych w firmach z biurami stacjonarnymi. Tworzymy i promujemy ogłoszenie, zbieramy zgłoszenia, robimy selekcję, mailowo odzywamy się do wybranych osób, prosząc o wykonanie “zadania domowego”, które pozwoli nam sprawdzić ich wiedzę oraz tok myślenia. Osoby, które najlepiej je wykonują zapraszamy na video-rozmowy prowadzone przez Zoom. Jeśli to możliwe, na samym końcu, gdy jesteśmy już przekonani o słuszności naszego wyboru, organizujemy spotkanie pracownika mieszkającego najbliżej kandydata z tymże kandydatem :) Przede wszystkimi po to, aby zatrudniona osoba zyskała poczucie bezpieczeństwa - zobaczyła, że zaczyna pracę - mamy nadzieję, że na lata, z “żywymi” osobami :)

Ważne jest to też to, że podczas całego procesu rekrutacji obserwujemy, jak kandydat się z nami komunikuje, m.in. jak pisze maile: jak szybko, jak dokładnie, czy rozumie, czego się od niego wymaga i czy umie jasno wyrazić swoje potrzeby. Analizując samą korespondencję, można wyciągnąć wiele wniosków.