Press enter to see results or esc to cancel.

Czy idea pracy zdalnej była obecna w firmie od początku, czy pojawiła się później?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HRS Projekt( HR Support)

Idea pracy zdalnej przyświecała nam zawsze, ale była tylko ideą;-). Teraz jest już u nas w praktyce.


JJ Communications

W przypadku JJ Communications, idea pracy zdalnej pojawiła się jeszcze przed jej powstaniem. Zaczęło się od mojego marzenia, w skali mikro - chciałem być PRowym freelancerem, który jest niezależny od miejsca pracy (chciałem wyjechać za granicę, wówczas mowa była o Kaliforni) i z ewentualną pomocą 1 asystenta w Polsce, świadczy usługi zdalnie. Okazało się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. W niespełna 3 lata, mój mały, freelancerski projekt, urósł do 15 osób, pracujących w 6 różnych lokalizacjach, (w tym z  moją siedzibą, prezesa spółki, na Wyspach Kanaryjskich). Większość członków naszego teamu znała się wcześniej (zawodowo lub prywatnie), kluczem w naszej rekrutacji nigdy nie było miejsce zamieszkania, a raczej osobowość i umiejętności danej osoby. I tę zasadę staramy się kontynuować.


HighSolutions

Od samego początku wszyscy pracowaliśmy zdalnie. Razem z rozwojem pojawiła się potrzeba stworzenia 2 biur - w Poznaniu - zespół projektowy i w Warszawie - zespół marketingowo-sprzedażowy. Oprócz tego na stałe współpracujemy z osobami pracującymi w pełni zdalnie.


Leifheit Polska

Od momentu powstania oddziału w Polsce podjęliśmy decyzje o wprowadzeniu eksperymentalnego modelu organizacji pracy. Początkowo zakładaliśmy, że będzie to etap przejściowy i po 2-3 latach otworzymy stacjonarne biuro w Warszawie Model pracy zdalnej przyjął się, a nawet wzmocnił w miarę rozszerzania zespołu, w związku z tym do dzisiaj pracujemy w ten sposób. Polski oddział jako jedyny podjął taką formę organizacji pracy pośród całej globalnej struktury. Obecnie kolejne oddziały Leifheit rozważają przejście na taki właśnie model pracy.


Magazyn kulinarny aCOOKu

Tu należy raczej powiedzieć, że to możliwość pracy zdalnej otworzyła nam drogę do powstania aCOOKu. Nasz zespół to pasjonaci kulinarni rozsiani po całym świecie. Opisują swoje wrażenia i obserwacje, dzielą się opiniami. To ich obecność w różnych miejscach sprawia, że artykuły są prawdziwe. Zamknięcie naszego zespołu w czterech ścianach biurowej redakcji nie miałoby żadnego sensu. Dlatego zdalny model jest dla nas podstawą działalności.


Surge Cloud

Od początku.


Heartgrenade

Idea pracy zdalnej była w firmie prawie od początku. Na samym starcie mieliśmy typowe, stacjonarne biuro, jednak szybko zrezygnowaliśmy z tego na rzecz 100% pracy zdalnej.


Thecamels

Kiedy w 2007 zakładaliśmy firmę, naturalne dla nas było pracowanie zdalne. Zarządzanie serwerami zawsze odbywało się na odległość, zatem praca zdalna nie była dla nas niczym nowym. Było to dla nas wygodne po prostu. Przy większych projektach, praca zdalna niosła ze sobą kilka minusów, dlatego otworzyliśmy również biuro, aby spotykać się w jednym miejscu i szybciej rozwiązywać zagadnienia.


Nozbe

Praca zdalna to był jeden z głównych filarów tworzenia zespołu Nozbe, który Michał Śliwiński, założyciel i CEO firmy, zaczął budować 11 lat temu.