Wciśnij Enter, by zobaczyć wyniki albo Esc, by anulować.

Czy idea pracy zdalnej była obecna w firmie od początku, czy pojawiła się później?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HighSolutions

1

Od samego początku wszyscy pracowaliśmy zdalnie. Razem z rozwojem pojawiła się potrzeba stworzenia 2 biur - w Poznaniu - zespół projektowy i w Warszawie - zespół marketingowo-sprzedażowy. Oprócz tego na stałe współpracujemy z osobami pracującymi w pełni zdalnie.


Leifheit Polska

1

Od momentu powstania oddziału w Polsce podjęliśmy decyzje o wprowadzeniu eksperymentalnego modelu organizacji pracy. Początkowo zakładaliśmy, że będzie to etap przejściowy i po 2-3 latach otworzymy stacjonarne biuro w Warszawie. Model pracy zdalnej przyjął się, a nawet wzmocnił w miarę rozszerzania zespołu, w związku z tym do dzisiaj pracujemy w ten sposób. Polski oddział jako jedyny podjął taką formę organizacji pracy pośród całej globalnej struktury.  Obecnie kolejne oddziały Leifheit rozważają przejście na taki właśnie model pracy.


Magazyn kulinarny aCOOKu

1

Tu należy raczej powiedzieć, że to możliwość pracy zdalnej otworzyła nam drogę do powstania aCOOKu. Nasz zespół to pasjonaci kulinarni rozsiani po całym świecie. Opisują swoje wrażenia i obserwacje, dzielą się opiniami. To ich obecność w różnych miejscach sprawia, że artykuły są prawdziwe. Zamknięcie naszego zespołu w czterech ścianach biurowej redakcji nie miałoby żadnego sensu. Dlatego zdalny model jest dla nas podstawą działalności.


JJ Communications

1

W przypadku JJ Communications, idea pracy zdalnej pojawiła się jeszcze przed jej powstaniem. Zaczęło się od mojego marzenia, w skali mikro - chciałem być PRowym freelancerem, który jest niezależny od miejsca pracy (chciałem wyjechać za granicę, wówczas mowa była o Kaliforni) i z ewentualną pomocą 1 asystenta w Polsce, świadczy usługi zdalnie. Okazało się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. W niespełna 3 lata, mój mały, freelancerski projekt, urósł do 15 osób, pracujących w 6 różnych lokalizacjach, (w tym z  moją siedzibą, prezesa spółki, na Wyspach Kanaryjskich). Większość członków naszego teamu znała się wcześniej (zawodowo lub prywatnie), kluczem w naszej rekrutacji nigdy nie było miejsce zamieszkania, a raczej osobowość i umiejętności danej osoby. I tę zasadę staramy się kontynuować.


Surge Cloud

Od początku.