Wciśnij Enter, by zobaczyć wyniki albo Esc, by anulować.

Jak odbywa się komunikacja w zespole zdalnym?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HighSolutions

1

Do szybkiej komunikacji używamy Slacka. Asana służy nam jako baza zadań. Skype jest naszym narzędziem do dłuższych rozmów, prezentacji lub stand-up meetings.


Leifheit Polska

1

Głównie telefonicznie oraz mailowo (z naciskiem na to pierwsze). Co tydzień odbywa się telekonferencja, podczas której omawiane są tematy biznesowe i pozabiznesowe. Raz na kwartał odbywa się wizyta u przedstawiciela handlowego. Raz na 2 tygodnie spotkanie indywidualne pozostałych pracowników z przełożonym. Dwa razy w roku spotyka się cały team w okolicznościach najpierw biznesowych, potem integracyjnych.


Magazyn kulinarny aCOOKu

1

Oczywiście wykorzystujemy aplikacje bardziej zaawansowane, ale też staramy się nie przekombinować sobie życia. Do codziennej komunikacji wykorzystujemy ogólnodostępne środki jak telefon, messenger, czy email. Czasami tradycja też jest dobra.


JJ Communications

1

Zdalnie ;) I codziennie. Mailowo, w ramach ustalonych calli, lub po prostu ad hoc - gdy jest taka potrzeba. Zawsze jest natomiast jedna osoba w danej grupie projektowej, która koordynuje pracę całej reszty, zleca zadania i sprawdza ich wykonanie. Nie jest to jednak specyfika pracy zdalnej - tak po prostu wygląda u nas zarządzanie projektami.


Surge Cloud

Korzystamy z Basecampa do zarządzania zadaniami i ze Slacka do szybkiej, codziennej komunikacji.