Wciśnij Enter, by zobaczyć wyniki albo Esc, by anulować.

Jakie macie rady dla firm/zespołów, które rozważają wprowadzenie możliwości pracy zdalnej?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HighSolutions

1

Przyglądaj się umiejętnościom miękkim kandydatów. Nie oceniaj tylko umiejętności twardych i doświadczenia, ważniejsze są chęci rozwoju, zaangażowanie i ambicje.

Lepiej mieć w drużynie zawodnika, który zrobi wszystko aby poczuć satysfakcję z dobrze wykonanego zadania, a nie jedynie skorzysta ze swoich nabytych umiejętności i doświadczenia, aby wykonywać to co zostało mu zadane.


Leifheit Polska

1

Praca zdalna to przyszłość. Ale wymaga niezwykłej dojrzałości biznesowej. Niektórzy się z nią rodzą, inni uczą się tego po 20 latach. A są osoby, które nigdy nie będą w stanie pracować zdalnie. Kluczem jest dobranie odpowiedniego zespołu i jak największe zaangażowanie go w firmę. Maksyma, że to ludzie tworzą organizację nie zmienia się mimo upływu czasu. Sprawna firma nie wymaga budynku, bo tworzą ją ludzie, a nie beton, szkło i metal. Pamiętając o tym, można być pozytywnie zaskoczonym, że praca zdalna okaże się bardziej efektywna niż klasyczna praca w biurze.


Magazyn kulinarny aCOOKu

1

Praca zdalna opiera się na wzajemnym zaufaniu wszystkich członków grupy. Jeżeli istnieje możliwość wprowadzenia takiego sposobu pracy, należy rozpatrzyć to indywidualnie z każdym pracownikiem i wprowadzić taki system komunikacji, który nie zakłóci pracy nad wykonywanymi zadaniami.


JJ Communications

1

Należy pamiętać o jednym: zespół pracujący zdalnie jest pozbawiony wielu “społecznych” aspektów pracy, takich jak wspólny lunch, przerwa na papierosa, rozmowa w korytarzu. Żeby zbudować zgrany, zdalny zespół - trzeba te elementy jakoś zastąpić. Bycie managerem jest trudne samo w sobie, bycie managerem zdalnym jest jednak dużo trudniejsze (dlatego też nie uważam, że każdy się do niego nadaje). Praca w trybie zdalnym wymaga empatii i zaufania - nie wolno zapominać, że po drugiej stronie światłowodu siedzi człowiek, mający takie same wady, zalety i potrzeby, jak kolega z biurka obok. Modeli zdalnych nie należy się bać, ale też nie wolno podchodzić do nich z hura-optymizmem, ale, jak ze wszystkim w biznesie - z odpowiednim wyczuciem i otwartą głową.


Surge Cloud

Warto skupiać się na celach, które chce się osiągnąć i kosztach, które trzeba przy tym ponieść. W większości przypadków praca zdalna nie utrudnia osiągania celów, a koszty może co najwyżej obniżyć.