Press enter to see results or esc to cancel.

Jakie widzicie największe zalety pracowników pracujących zdalnie?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HRS Projekt( HR Support)

Zdecydowanie są wyspani;-),


Explain Visually

  1. Jeżeli ktoś umie pracować zdalnie, to zwykle jest rzetelny i dokładny. Choćby dlatego, że nie chce mu się 3 razy podchodzić do komputera, żeby nanieść kolejną turę poprawek ;) 
  2. Większa elastyczność czasowa - część teamu pracuje głównie wieczorami, część w ciągu dnia. Dzięki temu nawet jak jest już 15:00 i trzeba dokończyć projekt, to może trafić do osoby, która woli siedzieć w nocy.
  3. Możliwość szybszej realizacji projektów wymagających głębokiego skupienia.

HighSolutions

W jednej lokalizacji na pewno trudniej jest znaleźć osobę pasującą do naszych potrzeb i wartości. Biorąc pod uwagę większą pulę osób, mamy większe szanse na znalezienie bardziej odpowiedniego współpracownika.


Leifheit Polska

Pierwsza z zalet jaka mi się nasuwa to motywacja pracowników. Jest zdecydowanie większa niż w przypadku klasycznej pracy biurowej dzięki elastyczności oraz swobodzie działania. Pracownicy bardzo cenią sobie ten model współpracy i mają świadomość tego, że sposobność do pracy w takim systemie nie jest powszechna. Mam wrażenie, że praca zdalna również sprzyja kreatywności. Często sami musimy szukać rozwiązań, nie mając kolegi przy biurku obok, choć oczywiście, w każdej chwili, można się skontaktować z dowolnym członkiem zespołu. To wszystko przekłada się też na zaangażowanie, które mając porównanie, śmiało mogę ocenić jako dużo wyższe niż w przypadku pracy stacjonarnej.


Magazyn kulinarny aCOOKu

Nie będę oryginalna, jeśli powiem, że jest to przede wszystkim możliwość pracy z miejsca, które nam odpowiada. Co więcej, tworzymy wspaniały zespół pasjonatów, a kolejnych talentów szukamy po całym świecie, a nie tylko w jednym mieście. Dzięki temu zbieramy najlepszych.


Thecamels

Elastyczność i wygodę, głównie związaną z godzinami pracy. Nie każdy potrafi lub lubi pracować 8 godzin między 9 a 17. Sam jestem tego przykładem, gdzie idealnie pracuje mi się z samego rana, potem mam czas na prywatne sprawy na mieście a następnie kończę swoją pracę wieczorem. Wiele tego typu zadań da się tak przygotować i dopasować do własnego harmonogramu dnia.


Surge Cloud

Praca zdalna nie jest w naszym przypadku czymś, co składa się na specyfikę organizacji. Zatrudniamy najlepszych i dajemy im wszystko, czego potrzebują, żeby wykorzystywali swój potencjał. Jeśli ktoś uważa, że w danym dniu, tygodniu czy miesiącu jest w stanie lepiej realizować swoje cele siedząc w domu lub leżąc na plaży, z niczym to nie koliduje - nie ma sprawy. Skupiamy się na celach, efektach, a nie na tym ile czasu ktoś im poświęcił i w jakim miejscu przebywał.


Heartgrenade

Naszym zdaniem nie ma wad, a są same zalety :)

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to elastyczność godzin pracy, która osobie umiejącej efektywnie zarządzać swoim czasem da dużo większą produktywność.

 

Drugie, to tak jak wspominałem wcześniej - możliwość dotarcia do całej rzeszy osób, które nie są aktywne na “stacjonarnym” rynku pracy, np przez to, że mieszkają w małym mieście, lub np opiekują się chorą osobą i muszą poświęcić na to parę godzin w ciągu dnia. Takich przykładów można sobie wyobrazić dużo więcej.


Trzecie - to samodzielność. Zatrudniamy praktycznie samych seniorów, ponieważ uważamy, że aby dobrze pracować zdalnie należy mieć już swoje doświadczenie w branży. Bardzo często więc spotykamy się z osobami, które mają podejście bardziej biznesowe, niż typowe podejście pracownika. Takie osoby oczywiście sporo wymagają, ale bardzo dużo dają w zamian. Bilans jest jak najbardziej na plus, bo samodzielność pracownika zdalnego jest na zupełnie innym poziomie niż większości pracowników stacjonarnych. Być może teraz generalizuję, ale uważam, że aby dobrze pracować zdalnie należy mieć po prostu w sobie pewną dozę przedsiębiorczości - co zupełnie nie jest wymagane przy pracy stacjonarnej u kogoś w biurze.


Nozbe

Pracownicy nie są zmęczeni/sfrustrowani/zestresowani podróżą do biura.

Praca zdalna pozwala nam mieszkać, gdzie chcemy (pod warunkiem, że jest dostęp do Internetu). Miejsce zamieszkania może być wyborem w żaden sposób niezwiązanym z pracą.

Nie trzeba działać w godzinach pracy biura, można go dostosować do własnego rytmu oraz do pory roku, pogody, poziomu energii.

Nikt nie przeszkadza w pracy, nikt nie może po prostu podejść i przerwać Ci pracy, chyba że mu na to pozwolisz.

NoOffice gwarantuje więcej czasu na pracę w skupieniu, podczas której osiąga się najlepsze rezultaty, popycha się projekty do przodu i opracowuje najlepsze rozwiązania.

Firma zaś nie ponosi kosztów posiadania i/lub utrzymania biura, a zaoszczędzone środki może inwestować w rozwój i w pracowników (m.in. przez dofinansowanie sprzętu i wyposażenia domowych biur).