Press enter to see results or esc to cancel.

Jakie widzicie największe zalety pracowników pracujących zdalnie?

Na to pytanie odpowiedzieli:

Heartgrenade

1

Naszym zdaniem nie ma wad, a są same zalety :)

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to elastyczność godzin pracy, która osobie umiejącej efektywnie zarządzać swoim czasem da dużo większą produktywność.

 

Drugie, to tak jak wspominałem wcześniej - możliwość dotarcia do całej rzeszy osób, które nie są aktywne na “stacjonarnym” rynku pracy, np przez to, że mieszkają w małym mieście, lub np opiekują się chorą osobą i muszą poświęcić na to parę godzin w ciągu dnia. Takich przykładów można sobie wyobrazić dużo więcej.


Trzecie - to samodzielność. Zatrudniamy praktycznie samych seniorów, ponieważ uważamy, że aby dobrze pracować zdalnie należy mieć już swoje doświadczenie w branży. Bardzo często więc spotykamy się z osobami, które mają podejście bardziej biznesowe, niż typowe podejście pracownika. Takie osoby oczywiście sporo wymagają, ale bardzo dużo dają w zamian. Bilans jest jak najbardziej na plus, bo samodzielność pracownika zdalnego jest na zupełnie innym poziomie niż większości pracowników stacjonarnych. Być może teraz generalizuję, ale uważam, że aby dobrze pracować zdalnie należy mieć po prostu w sobie pewną dozę przedsiębiorczości - co zupełnie nie jest wymagane przy pracy stacjonarnej u kogoś w biurze.


Nozbe

1

Pracownicy nie są zmęczeni/sfrustrowani/zestresowani podróżą do biura.

Praca zdalna pozwala nam mieszkać, gdzie chcemy (pod warunkiem, że jest dostęp do Internetu). Miejsce zamieszkania może być wyborem w żaden sposób niezwiązanym z pracą.

Nie trzeba działać w godzinach pracy biura, można go dostosować do własnego rytmu oraz do pory roku, pogody, poziomu energii.

Nikt nie przeszkadza w pracy, nikt nie może po prostu podejść i przerwać Ci pracy, chyba że mu na to pozwolisz.

NoOffice gwarantuje więcej czasu na pracę w skupieniu, podczas której osiąga się najlepsze rezultaty, popycha się projekty do przodu i opracowuje najlepsze rozwiązania.

Firma zaś nie ponosi kosztów posiadania i/lub utrzymania biura, a zaoszczędzone środki może inwestować w rozwój i w pracowników (m.in. przez dofinansowanie sprzętu i wyposażenia domowych biur).