Press enter to see results or esc to cancel.

Dlaczego zdecydowałeś się pracować zdalnie i w jaki sposób udało Ci się to osiągnąć?

Na to pytanie odpowiedzieli:

Patrycja Bończewska

To zawsze było moje marzenie - żyć na własnych zasadach. Już w liceum szukałam takiej pracy i zbierałam odpowiednie doświadczenie. Później zajmowałam się projektami typu własny blog, który prowadzę od 5 lat.  Następnie prowadziłam sklep internetowy z meblami, jeszcze później z modą i tym, co interesowało mnie. Miałam swój własny dział. Jeszcze później zarządzałam kadrą w firmie z zabawkami. Te wszystkie doświadczenia przeniosłam na swój obecny projekt.


Wojtek Piesta

Pracuję zdalnie od 2009 roku. Zacząłem wtedy wakacyjny, studencki staż w tygodniku “Przekrój”. Mieszkałem przez wakacje w Warszawie, ale potem musiałem wrócić do Lublina na studia. Umówiłem się z redaktorem, że będę przygotowywał tematy i pisał je zdalnie, bo byli zadowoleni z mojej pracy. To wypaliło i bardzo mi się spodobało. Pracowałem tak do końca studiów, czyli do 2011 roku.

Później przeprowadziłem się do Warszawy, bo niestety “Przekrój” zawiesił swoją działalność, a ja szukałem czegoś dla siebie po studiach. Zaczepiłem się na rok w Pkt.pl, ale to nie była praca zdalna. Potem była redakcja Ipla.tv, ale też praca w biurze. Przez ten czas wykonywałem zdalnie mniejsze i większe zlecenia i coraz bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że będę pracował zdalnie, bo praca w biurze nie jest dla mnie.

Jednego dnia postanowiliśmy z moją obecną żoną, że wyprowadzamy się z Warszawy i zmieniamy swój styl życia. Nie było łatwo, ale krok po kroku udaje się to nam.

Mieszkając już w Białej Podlaskiej zacząłem pracę dla DDB&tribal. Na początku byłem na stażu i mieszkałem przez kilka miesięcy w Warszawie, a potem już tylko jeździłem do biura raz na jakiś czas.

Teraz pracuję dla Tribe47 – w pełni zdalnie, a biuro odwiedzam w razie nagłych potrzeb. Jestem Performance Copywriterem. T47 zatrudnia ludzi do pracy na miejscu, ale również osoby do pracy zdalnej, które są rozsiane po całym świecie. Dzięki temu firma ma doskonały model zarządzania tymi wszystkimi pracownikami – pracuje się nam bardzo wygodnie i wydajnie, bo czas nie ucieka na boki ;) Nie musimy wyważać otwartych drzwi i szukać sposobów, jak się ze sobą kontaktować. Firma nam to daje.