Wciśnij Enter, by zobaczyć wyniki albo Esc, by anulować.

Jak wygląda wdrożenie nowego pracownika do zespołu?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HighSolutions

1

Przede wszystkim musimy się poznać, więc przeprowadzamy grupowy skype z całym zespołem :) Natomiast wdrożenie odbywa się indywidualnie z Project Managerem, lub osobą która kieruje albo przekazuje projekt w danej branży.


Leifheit Polska

1

Pierwszy dzień to spotkanie z przełożonym i wprowadzenie w strukturę organizacji. Następnie, w zależności od funkcji, następują spotkania zapoznawcze z innymi pracownikami Leifheit Polska, którzy wprowadzają nową osobę w zakres jej obowiązków. Wdrożony w procedury oraz obowiązki pracownik rozpoczyna pracę zdalną, jednak pozostaje w stałym kontakcie z zespołem. Jego proces wdrożeniowy jest monitorowany przez okres od 3 do 6 miesięcy.


Magazyn kulinarny aCOOKu

1

Jeśli znajdziemy osobę, która wydaje się idealna do naszego zespołu, sami się z nią kontaktujemy. Następnym krokiem jest rozmowa za pośrednictwem wygodnego komunikatora - Massanger czy Skype. To moment weryfikacji pierwszego wrażenia. Już po tym etapie wiemy, czy współpraca będzie możliwa. Następny punkt to wdrożenie do używanych przez nas narzędzi. Wprawdzie, jak wspomniałam, posiadamy własny system szkoleń, ale atutem jest chociaż podstawowa znajomość aplikacji. Jednak staramy się, aby nowy pracownik nie czuł się osamotniony, dlatego w okresie wdrożenia jesteśmy dla niego dostępni w dogodnych godzinach. To pozwala też na przyspieszenie identyfikacji z naszym przedsięwzięciem oraz integracji pracownika z zespołem.


JJ Communications

1

Nasza praca opiera się na licznym rozmowach, call’ach konferencyjnych, burzach mózgów - pracownik wdraża się szybko, uczestnicząc w nich, powoli wdrażając się w powierzony mu element projektu. Mamy oczywiście kilka procedur, które są szczegółowo opisane w mailach, które każdy dostaje na początku współpracy z nami. Ponadto - jednym z najważniejszych aspektów wdrażania się do pracy, jest stała, zdalna dostępność, zarówno zarządu, jak i innych członków teamu - każdy, w dowolnej chwili, może rozwiać wątpliwości łapiąc nas na Hangoucie lub dzwoniąc.


Surge Cloud

Rozważając różne formy onboardingu wpadliśmy kiedyś na pomysł czegoś w rodzaju obiegówki. Są na niej wszyscy pracownicy wraz z pełnionymi przez nich stanowiskami. Nowy członek zespołu musi zadać każdemu z nich kilka pytań dotyczących tego czym dana osoba się zajmuje, jak praca obu osób może na nich wzajemnie wpływać. Nowy pracownik ma miesiąc na zebranie kompletu podpisów od wszystkich pracowników.


UNAMO

1

Pracownik musi odbyć szkolenie początkowe, które wprowadzi go nie tylko w jego działania, ale także pozwoli mu się zintegrować z resztą zespołu i firmą.

Komunikacja na co dzień jak i wirtualna jest dla nas bardzo ważna, tak jak i dobre relacje panujące w firmie, dlatego jest to warunek konieczny.

Szkolenia odbywają się przez kilka tygodni, jednak nie ma reguły.

Zdarzyło się, że pracownicy zdalni sami przedłużali swoje szkolenie, ponieważ atmosfera w firmie zatrzymała ich na dłużej, przez co dość ciężko mieli się z nami rozstać.