Wciśnij Enter, by zobaczyć wyniki albo Esc, by anulować.

Jak dbacie o dobrą atmosferę i kulturę pracy w zespołach pracujących zdalnie?

Na to pytanie odpowiedzieli:

HighSolutions

1

Zwyczajnie prowadzimy multitematyczne wątki rozmów na slacku, dzielimy się interesującymi i zabawnymi treściami ;) Poza tym staramy się też regularnie rozmawiać na Skype. Z ciekawych praktyk stosujemy “Ścianę wdzięczności”, czyli przyklejamy karteczki do ściany w podziękowaniu za cokolwiek co uznamy osobiście za słuszne. Osoby pracujące zdalnie też biorą udział w tej zabawie i jeśli uzyskają największą liczbę karteczek, wygrywają nagrodę.


Leifheit Polska

1

Organizacja Leifheit Polska jest jedną z bardziej zżytych organizacji, w których miałem okazję pracować. Przy dzisiejszych środkach komunikacji odległość nie jest problemem. Zadaniem managera jest dawanie przykładu i pokazanie pracownikom, że wszyscy razem budują firmę i są niezbędni do jej funkcjonowania. To bardzo buduje morale, za którym idzie przywiązanie do firmy oraz zespołu. Na dobrą atmosferę wpływa szczególnie odpowiednia motywacja i kontakt z przełożonym. Oczywiście nie brakuje u nas krytyki, ale ta zawsze jest konstruktywna i skierowana na to, by poprawić sytuacje, a co za tym idzie również oczyścić atmosferę.


Magazyn kulinarny aCOOKu

1

Faktycznie, jest to chyba najtrudniejszy aspekt pracy zdalnej. Słowo pisane ma zupełnie inny wydźwięk niż słowo wypowiedziane. Czasami wypowiedzi mogą być źle zinterpretowane, gdyż zabrakło odpowiedniej mimiki, czy tonacji głosu. Ale w takich wypadkach cenimy sobie szczerość. Nie chowamy urazy, a raczej wszelkie niedomówienia, czy nieporozumienia wyjaśniamy między sobą od razu. Poza tym wszelkie konflikty rozwiązujemy poza naszym wirtualnym biurem. To podstawa, aby uniknąć niepotrzebnego zagęszczenia atmosfery, która utrudniałaby nam pracę.

Poza tym dbamy o to, żeby komunikacja odbywała się z szacunkiem dla drugiej osoby. Ważnym elementem jest też pozytywny feedback - informujemy cały zespół o dobrze wykonanych zadaniach, przypisując zasługi osobie za nie odpowiedzialnej.


JJ Communications

1

W przypadku codziennej pracy - naszym “kluczem do sukcesu” jest częsta komunikacja i zasada otwartości. Ustalamy teamy projektowe tak, żeby każdy w JJu mógł poznać styl pracy innych. Stosujemy także elementy grywalizacji, które łączą ze sobą członków teamu, na co dzień nie współpracujących ze sobą. Ponadto - organizujemy wyjazdy integracyjne (tzw. JJ Tripy), spotkania świąteczne, wspólne imprezy czy szkolenia.

Wszystko to razem sprawia, że myślę, że śmiało można powiedzieć, że udało nam się zbudować zgrany, energiczny team, dla którego praca zdalna nie jest problemem, a po prostu ciekawą rzeczywistością.


Surge Cloud

Nasi pracownicy, mimo możliwości pracy zdalnej, w większości przypadków pracują w biurze. Ci którzy pracują wyłącznie zdalnie, pojawiają się od czasu do czasu, biorą udział w różnych przedsięwzięciach integracyjnych. Bywa też, że uczestniczą w statusach i szkoleniach przez kamerę internetową.