Press enter to see results or esc to cancel.

Thecamels

Hosting

Zdalna firma hostingowa? A co jeśli trzeba iść do serwerowni?

A jednak Camelsi dają radę – i to jak! Ich fenomenalne wsparcie klienta sprawia, że każdy z klientów ich poleca. Wyobraź sobie, że Zdalny Ninja także jest hostowany u Camelsów :).

The Camels stawiają na współpracę. Co roku sponsorują WordCamp Polska (konferencję poświęconą WordPressowi), bo wiedzą, że większość z ich klientów używa WordPressa i chcą ich w tym lepiej wspierać.

Mają biuro w Łodzi i oferują możliwość pracy zdalnej. Zajrzyj do nich, jeśli szukasz hostingu albo pracy 🙂

Ogólnie o pracy zdalnej

Czym zajmuje się Wasza firma?

Utrzymujemy (hostujemy) strony w sieci oraz zajmujemy się administracją serwerów. W skrócie dbamy o to, aby to co stworzyli programiści, działało nieprzerwanie w Internecie. Pomagamy blogerom w uruchamianiu ich pierwszych blogów oraz dużym firmom w skalowaniu aplikacji webowych.

Czy idea pracy zdalnej była obecna w firmie od początku, czy pojawiła się później?

Kiedy w 2007 zakładaliśmy firmę, naturalne dla nas było pracowanie zdalne. Zarządzanie serwerami zawsze odbywało się na odległość, zatem praca zdalna nie była dla nas niczym nowym. Było to dla nas wygodne po prostu. Przy większych projektach, praca zdalna niosła ze sobą kilka minusów, dlatego otworzyliśmy również biuro, aby spotykać się w jednym miejscu i szybciej rozwiązywać zagadnienia.

Co skłoniło Was do wprowadzenia możliwości pracy zdalnej?

Było to dla nas naturalne ;-)

W jakiej formie praca zdalna funkcjonuje w Waszej firmie?

Praca zdalna jest opcjonalna i nie jest wymagana. Jedni wolą danego dnia pracować z domu czy jachtu a innego razu posiedzieć w biurze. Współdzielone kalendarze służą nam do informowania się wzajemnie, kto i kiedy pracuje zdalnie. Pozwala nam to tak planować spotkania w biurze, aby nikogo nie ominęły.

Czym zajmują się pracownicy pracujący zdalnie?

Głównie to administracją serwerami. Zdalnie pracuję też graficy, księgowi oraz programiści.

Co było największą obawą przed wprowadzeniem pracy zdalnej?

Nic ;)

Jakie widzicie największe zalety pracowników pracujących zdalnie?

Elastyczność i wygodę, głównie związaną z godzinami pracy. Nie każdy potrafi lub lubi pracować 8 godzin między 9 a 17. Sam jestem tego przykładem, gdzie idealnie pracuje mi się z samego rana, potem mam czas na prywatne sprawy na mieście a następnie kończę swoją pracę wieczorem. Wiele tego typu zadań da się tak przygotować i dopasować do własnego harmonogramu dnia.

[mc4wp_form id="1308"]