Press enter to see results or esc to cancel.

Kim jest Zdalny Ninja?

Zdalny Ninja to każdy, kto stał się ekspertem w pracy zdalnej. Możesz być nim i Ty, jeśli zgłębisz umiejętności niezbędne do pracy poza biurem. Są to między innymi:

  • organizacja – siebie i zespołu
  • szeroko pojęta komunikacja
  • proaktywność przejawiająca się w niezależności i samowystarczalności
  • używanie nowych technologii (oprogramowania, czy sprzętu)nas z łatwością i przyjemnością
  • świadomość czasu, swojego i współpracowników z innych stref czasowych
  • motywacja do działania
  • właściwy balans życia i pracy

Po co to wszystko?

Działamy, by zmienić podejście do pracy zdalnej w Polsce. Walczymy o to, by praca stała się przyjemnością.

Celem fundacji jest uniezależnienie pracowników w Polsce od biura i ustawowych godzin 9-17.

Miliony ludzi na całym świecie zdążyły już odkryć zalety, jakie daje praca zdalna. W Polsce adaptacja tej formy współpracy nie stała się niestety tak powszechna i pełna, jak byśmy tego chcieli.

Technologia pozwalająca pracować zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi istnieje. Od dawna. I jest ulepszana. Codziennie.

Brakuje jednak najważniejszego – odpowiedniego podejścia ludzi. Zdalny Ninja jest tym ostatnim elementem układanki, który pomoże dokonać kluczowych zmian w podejściu do zarządzania zespołami. W firmach rozproszonych musi nastąpić wewnętrzna przemiana z paradygmatu polecenia i kontroli na relacje oparte na odpowiedzialności i zaufaniu.

Głęboko wierzymy, że wspólnymi siłami, razem z Tobą, jesteśmy w stanie przeciwstawić się statusowi quo.

Zmiany muszą nastąpić jednak po obu stronach. Pracownicy zdalni, to wysoko wydajne jednostki, które nauczyły się pracować bez szefa nad głową. Nie każdy od razu posiada te umiejętności. Decyzja o wejściu na ścieżkę stałego doskonalenia się należy zatem do Ciebie.

Jeżeli zechcesz nią podążać, uczyć się, będziemy tym bardziej zdeterminowani Ci tę wiedzę dostarczać. Będzie to relacja oparta na zaufaniu i głębokiej więzi – podobnie jak w starojapońskich szkołach zaszytych głęboko w górach.

[ratings]

Zdalna Fundacja

Cel jest jasno określony – upowszechnić pracę zdalną w Polsce. Jednak konserwatywne, polskie warunki wymagają sformalizowania działań.

Okazało się, że najlepszą formą będzie fundacja. Pozwala ona na najłatwiejsze dotarcie do wszystkich osób potrzebujących naszej pomocy.

Dzięki formie przedsiębiorstwa społecznego możemy wspierać nie tylko firmy. Teraz jest nam łatwiej dotrzeć do niepełnosprawnych, którzy są wysoko wykwalifikowanymi pracownikami, ale mają ogromne utrudnienia w dotarciu do pracy.

Fundacja to także możliwość współpracy z wolontariuszami. Od początku naszego istnienia nie ma tygodnia bez emaili z chęcią działania dla wspólnej idei wolności.

Jeżeli i Ty czujesz to samo, bezgraniczne pragnienie swobody, napisz do nas, a nawiążemy współpracę, która przyniesie korzyści dla każdego:

Zostań wolontariuszem

Zespół, czyli parę słów o nas

Możesz zapytać się:

Kim wy w ogóle jesteście, żeby mówić mi jak pracować?

Przekonaj się sam, kim są członkowie zespołu Zdalnego Ninjy. Każdy z nas ma odmienne, wieloletnie doświadczenia. To co nasz łączy to pasja do pracy zdalnej. Mówimy o sobie nieśmiało Zdalni Senseie, jednak to czas pokaże, jak wiele uda nam się dokonać na polskim rynku pracy.

Niezbędnym elementem po raz kolejny jesteś Ty. Szczerze wierzymy, że życie nabiera sensu dopiero pomagając innym. Widzisz więc, jak istotny jesteś w tym całym zamieszaniu.

Zawsze staramy się odpowiadać na każdy komentarz czy wiadomość na Facebooku, które dostajemy. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż budowanie znajomości, czy wręcz przyjaźni z wiernymi fanami, których łączy podobny cel - budzić się z rana w wymarzonym miejscu na ziemi i z ogromnym zapałem robić to, co się kocha.

Gotowy by nas poznać?

Oskar Grochowalski

Przedsiębiorca · Podróżnik · Miłośnik survivalu

Fundator Zdalnej Fundacji. Za cel przyjął dokonać niemożliwego: uniezależnić polskich pracowników od biura i ustawowych godzin 9-17. Sposób na życie znalazł w pracy zdalnej, która pozwala uciec od rutyny i zrealizować długo planowane marzenia.

Jacek Kryszkiewicz

Filmowiec · Manager artystyczny · Poszukiwacz przygód

Swoją pozytywną i silną energią, która zapala do głęboko idących zmian. W zespole, jest podporą, która utrzymuje wysokie wibracje, naturalnie pchając do przemyśleń i podejmowania działania. Dba o budowanie kultury wewnątrz-zespołowej w drużynach, którym przewodzi. Zajmuje się strategią i rozwojem biznesu, doskonaleniem komunikacji oraz zwiększaniem efektywności i przyjemności z pracy zdalnej.

Artur Piszek

Inżynier · Psycholog · Programista

Na co dzień pracuje w Automattic - firmie zatrudniającej zdalnie 700 osób w 62 krajach. Psycholog i programista z wykształcenia, inżynier poznawczy z zawodu. Eksploruje potencjał istniejący na styku technologii, motywacji i zachowania. Uwielbia naturę. Pragnie dać każdemu możliwość wyrwania się z biura i ucieczki do lasu.

Partnerzy

Zdalna Fundacja to przede wszystkim ludzie, którzy upowszechnią pracę zdalną w Polsce. Osiągnięcie takiego celu jest możliwe dopiero po zjednoczeniu sił niezwykłych jednostek, czasami całych zespołów.

Zwykle nazywani partnerami. Dla nas to ktoś więcej – to przyjaciele ze wspólną misją. Misją zmian na lepsze w konserwatywnych, polskich warunkach. Oto oni:

Zdalny Ninja w mediach

Gdzie mogłeś już usłyszeć o projekcie:
Polskie Radio 4
Konferencja Remote Future Summit
 

Press kit

Najbardziej aktualne informacje o fundacji w jednym pliku do pobrania: [button href="https://zdalnyninja.pl/wp-content/uploads/2018/01/Zdalny-Ninja-PressKit.zip"] Pobierz PressKit[/button]

Pracujemy na:

asana logo
slack logo
zapier logo
Google suite logo
nozbe logo
Bitbucket logo

Chcesz dostawać co tydzień porcję porad i wskazówek, jak zacząć i pracować zdalnie?

Dołącz do ponad 900 aktywnie działających Zdalnych Ninjy!

[mc4wp_form class="wpcf7-form" id="879"]