Press enter to see results or esc to cancel.

Ogólnie o pracy zdalnej

Na to pytanie odpowiedzieli:

Heartgrenade

1

Naszym zdaniem nie ma wad, a są same zalety :)

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to elastyczność godzin pracy, która osobie umiejącej efektywnie zarządzać swoim czasem da dużo większą produktywność.

 

Drugie, to tak jak wspominałem wcześniej - możliwość dotarcia do całej rzeszy osób, które nie są aktywne na “stacjonarnym” rynku pracy, np przez to, że mieszkają w małym mieście, lub np opiekują się chorą osobą i muszą poświęcić na to parę godzin w ciągu dnia. Takich przykładów można sobie wyobrazić dużo więcej.


Trzecie - to samodzielność. Zatrudniamy praktycznie samych seniorów, ponieważ uważamy, że aby dobrze pracować zdalnie należy mieć już swoje doświadczenie w branży. Bardzo często więc spotykamy się z osobami, które mają podejście bardziej biznesowe, niż typowe podejście pracownika. Takie osoby oczywiście sporo wymagają, ale bardzo dużo dają w zamian. Bilans jest jak najbardziej na plus, bo samodzielność pracownika zdalnego jest na zupełnie innym poziomie niż większości pracowników stacjonarnych. Być może teraz generalizuję, ale uważam, że aby dobrze pracować zdalnie należy mieć po prostu w sobie pewną dozę przedsiębiorczości - co zupełnie nie jest wymagane przy pracy stacjonarnej u kogoś w biurze.


Heartgrenade

1

Nie mieliśmy obaw, jedynie sporą dozę ostrożności, którą mamy oczywiście nadal. Mamy swoje sposoby na rekrutowanie zdalnych pracowników i “odsiew” tych, którzy w naszym mniemaniu nie są do tego stworzeni.


Heartgrenade

1

Nie mieliśmy obaw, jedynie sporą dozę ostrożności, którą mamy oczywiście nadal. Mamy swoje sposoby na rekrutowanie zdalnych pracowników i “odsiew” tych, którzy w naszym mniemaniu nie są do tego stworzeni.


Heartgrenade

1

Wszystkimi rolami produkcyjnymi (programowanie, grafika, ux) oraz prowadzeniem projektów. Stacjonarnie mamy tak naprawdę jedynie osoby zarządcze, podejmujące najbardziej newralgiczne decyzje.


Heartgrenade

1

Nie do końca rozumiem pytanie :) W takiej formie, że ludzie pracują z różnych zakątków Polski (i nie tylko!) i nie siedzą u nas w biurze :)


Heartgrenade

1

Większe możliwości. Okazuje się, że jest bardzo dużo osób, które chcą pracować zdalnie, lub ich sytuacja życiowa nie pozwala na pracę w inny sposób. Bardzo często są to ludzie ze świetnym doświadczeniem, którzy nie są obecni na rynku “stacjonarnym”. Aktywizujemy takich ludzi i jest to tak naprawdę relacja typu win-win.


Heartgrenade

1

Idea pracy zdalnej była w firmie prawie od początku. Na samym starcie mieliśmy typowe, stacjonarne biuro, jednak szybko zrezygnowaliśmy z tego na rzecz 100% pracy zdalnej.


Heartgrenade

1

Od ponad 5 lat pomagamy swoim Klientom realizując dla nich projekty informatyczne.

Posiadamy w swoim portfolio takich Klientów jak bank ING, czy Facebook, sami mówimy o sobie, że jesteśmy „super-teamem” wykonującym rozwiązania informatyczne wspierające biznes. Mowa tutaj o systemach informatycznych zarządzających przedsiębiorstwem, stronach internetowych, czy aplikacjach mobilnych.

Dbamy o jak najwyższą jakość projektów, które wykonujemy w oparciu o wspólną analizę potrzeb i zrozumienie biznesu naszych Klientów.


The Camels

1

Kiedy w 2007 zakładaliśmy firmę, naturalne dla nas było pracowanie zdalne. Zarządzanie serwerami zawsze odbywało się na odległość, zatem praca zdalna nie była dla nas niczym nowym. Było to dla nas wygodne po prostu. Przy większych projektach, praca zdalna niosła ze sobą kilka minusów, dlatego otworzyliśmy również biuro, aby spotykać się w jednym miejscu i szybciej rozwiązywać zagadnienia.


The Camels

1

Utrzymujemy (hostujemy) strony w sieci oraz zajmujemy się administracją serwerów. W skrócie dbamy o to, aby to co stworzyli programiści, działało nieprzerwanie w Internecie. Pomagamy blogerom w uruchamianiu ich pierwszych blogów oraz dużym firmom w skalowaniu aplikacji webowych.