Press enter to see results or esc to cancel.

Leifheit Polska

Produkcja AGD

Produkcja AGD… zdalnie?

Polski oddział firmy Leifheit udowadnia, że się da! Z wypiekami na twarzy czytamy o tym, że w tradycyjnych sektorach gospodarki też można pracować zdalnie.

Jeśli chcesz zobaczyć co produkują – ofertę znajdziesz na ich stronie, a także marketach w całej polsce.

Odpowiedzi udzielił Łukasz Mańko – Dyrektor Zarządzający Leifheit Polska

Ogólnie o pracy zdalnej

Czym zajmuje się Wasza firma?

Leifheit to międzynarodowy koncern, producent niezmechanizowanego AGD z przeszło 65 letnią tradycją produkcyjną i handlową, którego główna siedziba mieści się w Niemczech. Polski oddział, który istnieje od roku 2012 zajmuje się sprzedażą wyżej wymienionych produktów na rynku Polskim.

Czy idea pracy zdalnej była obecna w firmie od początku, czy pojawiła się później?

Od momentu powstania oddziału w Polsce podjęliśmy decyzje o wprowadzeniu eksperymentalnego modelu organizacji pracy. Początkowo zakładaliśmy, że będzie to etap przejściowy i po 2-3 latach otworzymy stacjonarne biuro w Warszawie Model pracy zdalnej przyjął się, a nawet wzmocnił w miarę rozszerzania zespołu, w związku z tym do dzisiaj pracujemy w ten sposób. Polski oddział jako jedyny podjął taką formę organizacji pracy pośród całej globalnej struktury. Obecnie kolejne oddziały Leifheit rozważają przejście na taki właśnie model pracy.

Co skłoniło Was do wprowadzenia możliwości pracy zdalnej?

Jak każda firma, stawiająca pierwsze kroki na rynku, nawet jako oddział dużej międzynarodowej korporacji, na początku szukaliśmy oszczędności. Prowadzenie biura wiąże się ze znacznymi kosztami, które woleliśmy ulokować w kanałach wspierających sprzedaż. Ponadto zależało nam również na optymalizacji dnia naszych pracowników. Czas przeznaczony na dojazdy, często w korkach, nie jest zgodny z naszą filozofią „więcej czasu na rzeczy, które kochasz”. Wykonując pracę zdalnie, oczywiście musimy być niesamowicie zmobilizowani, ale przekłada się to na olbrzymie oszczędności czasu prywatnego.

W jakiej formie praca zdalna funkcjonuje w Waszej firmie?

W naszej strukturze możemy wyodrębnić dwa typy pracowników – team biurowy, który wykonuje pracę zdalnie, z domów, odpowiadając na kwestie administracyjne, marketingowe oraz managerskie. Drugi typ dotyczy teamu handlowego, gdzie kluczowa jest mobilność i poruszanie się po terenie całego kraju.

Czym zajmują się pracownicy pracujący zdalnie?

Wszystkie funkcje niezbędne do działania firmy dystrybucyjnej prowadzone się w Leifheit Polska zdalnie. Czyli sprzedaż, administracja, marketing, działalność online.

Co było największą obawą przed wprowadzeniem pracy zdalnej?

Z mojej strony nie było takiej obawy. Od początku byłem przekonany, że jest to dobra i nowoczesna forma wykonywania pracy. Kluczowy był dobór osób, które będą podążały tą samą ścieżką. Natomiast starsi menadżerowie w firmie są bardzo zaskoczeni dużą efektywnością pracy zdalnej w Leifheit Polska. Dla nich jest to rewolucja i muszą się zmierzyć ze stereotypem pracy zdalnej vs. pracy biurowej.

Jakie widzicie największe zalety pracowników pracujących zdalnie?

Pierwsza z zalet jaka mi się nasuwa to motywacja pracowników. Jest zdecydowanie większa niż w przypadku klasycznej pracy biurowej dzięki elastyczności oraz swobodzie działania. Pracownicy bardzo cenią sobie ten model współpracy i mają świadomość tego, że sposobność do pracy w takim systemie nie jest powszechna. Mam wrażenie, że praca zdalna również sprzyja kreatywności. Często sami musimy szukać rozwiązań, nie mając kolegi przy biurku obok, choć oczywiście, w każdej chwili, można się skontaktować z dowolnym członkiem zespołu. To wszystko przekłada się też na zaangażowanie, które mając porównanie, śmiało mogę ocenić jako dużo wyższe niż w przypadku pracy stacjonarnej.

[mc4wp_form id="1308"]