Press enter to see results or esc to cancel.

Zarządzanie zespołem zdalnym

Na to pytanie odpowiedzieli:

Explain Visually

Poprzez spotkania (choć ostatnio rzadko, z wiadomych względów) oraz rozmowy telefoniczne, które pomagają podtrzymać relację.


Explain Visually

Nie muszą, ale planujemy raz w miesiącu.


Explain Visually

Komunikacja - są rzeczy które najłatwiej byłoby wyjaśnić siedząc obok przy komputerze, a przez telefon czy Screen Cast zajmują znacznie dłużej.


Explain Visually

Nie mamy żadnej metodologii oceny - po prostu patrzymy czy realizują terminowo i na wysokim poziomie swoje zadania.


Explain Visually

Asana, Slack, e-mail, telefon


Explain Visually

Głównie za pośrednictwem Asany i ew. dopytywania przez telefon.


Explain Visually

  1. Odpowiedni ludzie. Zatrudniamy tylko ludzi z minimum 5-letnim doświadczeniem, którzy są rzetelni i umieją pracować samodzielnie.
  2. Ciągłe udoskonalanie procesów. Analizujemy co nam działa, co nie i potem organizujemy warsztaty na których szukamy rozwiązań.

JJ Communications

W przypadku codziennej pracy - naszym “kluczem do sukcesu” jest częsta komunikacja i zasada otwartości. Ustalamy teamy projektowe tak, żeby każdy w JJu mógł poznać styl pracy innych. Stosujemy także elementy grywalizacji, które łączą ze sobą członków teamu, na co dzień nie współpracujących ze sobą. Ponadto - organizujemy wyjazdy integracyjne (tzw. JJ Tripy), spotkania świąteczne, wspólne imprezy czy szkolenia.

Wszystko to razem sprawia, że myślę, że śmiało można powiedzieć, że udało nam się zbudować zgrany, energiczny team, dla którego praca zdalna nie jest problemem, a po prostu ciekawą rzeczywistością.


UNAMO

Kiedy okresowo nie widujesz swojego zespołu w pełnym składzie, podstawowym zadaniem jest integracja go podczas czasowych wydarzeń wewnętrznych.

W tym celu utworzyliśmy specjalne stanowisko w firmie, czyli Event Manager, które w UNAMO przyjęła nasza dotychczasowa Office Manager, Joanna Żmuda.

Joasia bez przerwy dba o nasze samopoczucie i komunikację między zespołami oraz poszczególnymi osobami, a także czas odpoczynku i wspólnej rozrywki.


UNAMO

Jesteśmy firmą wielooddziałową, a oddziały UNAMO mieszczą się nie tylko w kraju, ale także za granicą, stąd musieliśmy ten problem rozwiązać już dawno temu.

Na co dzień korzystamy z dedykowanych platform dla zespołów, m.in. rozwiązań pakietu Jira oraz bardziej przyziemnego maila, Slacka, Google Hangouts czy innych narzędzi umożliwiających zdalny kontakt.