Press enter to see results or esc to cancel.

Zarządzanie zespołem zdalnym

Na to pytanie odpowiedzieli:

JJ Communications

W przypadku codziennej pracy - naszym “kluczem do sukcesu” jest częsta komunikacja i zasada otwartości. Ustalamy teamy projektowe tak, żeby każdy w JJu mógł poznać styl pracy innych. Stosujemy także elementy grywalizacji, które łączą ze sobą członków teamu, na co dzień nie współpracujących ze sobą. Ponadto - organizujemy wyjazdy integracyjne (tzw. JJ Tripy), spotkania świąteczne, wspólne imprezy czy szkolenia.

Wszystko to razem sprawia, że myślę, że śmiało można powiedzieć, że udało nam się zbudować zgrany, energiczny team, dla którego praca zdalna nie jest problemem, a po prostu ciekawą rzeczywistością.


UNAMO

Kiedy okresowo nie widujesz swojego zespołu w pełnym składzie, podstawowym zadaniem jest integracja go podczas czasowych wydarzeń wewnętrznych.

W tym celu utworzyliśmy specjalne stanowisko w firmie, czyli Event Manager, które w UNAMO przyjęła nasza dotychczasowa Office Manager, Joanna Żmuda.

Joasia bez przerwy dba o nasze samopoczucie i komunikację między zespołami oraz poszczególnymi osobami, a także czas odpoczynku i wspólnej rozrywki.


UNAMO

Jesteśmy firmą wielooddziałową, a oddziały UNAMO mieszczą się nie tylko w kraju, ale także za granicą, stąd musieliśmy ten problem rozwiązać już dawno temu.

Na co dzień korzystamy z dedykowanych platform dla zespołów, m.in. rozwiązań pakietu Jira oraz bardziej przyziemnego maila, Slacka, Google Hangouts czy innych narzędzi umożliwiających zdalny kontakt.


Heartgrenade

Dobrą relacją opierającą się na szczerych rozmowach.


Heartgrenade

W ogóle.


Heartgrenade

Rzadkie spotkania z pracownikami na piwo ;)


Heartgrenade

Z reguły polegamy na opinii Project Managera, lub Klienta, jeżeli to on zarządza projektem. Robimy też code review.


Heartgrenade

Jira, Asana, ClickUp, czasami timetrackery do mierzenia czasu spędzonego nad projektem.


Heartgrenade

Telefon/Skype/slack/mail.


Heartgrenade

Szczerość i wymaganie szczerości z drugiej strony. Dzięki temu udaje nam się budować bardzo pozytywne i długotrwające relacje z pracownikami.