Press enter to see results or esc to cancel.

UNAMO

Monitoring marketingu i wyszukiwania

Positionly i Monitori – 2 fajne, Polskie platformy do monitorowania marketingu, połączyły Się w Unamo  – jedno miejsce w którym możesz śledzić promocję Twojej marki.

Unamo ma biuro w Warszawie, przy ul. Koszykowej. Oferują możliwość pracy zdalnej, ale nie w trybie full-time (ich pracownicy muszą się pojawiać w biurze).

Wywiad przeprowadzony z Ewą Suwińską, marketing manager UNAMO.com.

Zarządzanie zespołem zdalnym

Jak odbywa się komunikacja w zespole zdalnym?

Jesteśmy firmą wielooddziałową, a oddziały UNAMO mieszczą się nie tylko w kraju, ale także za granicą, stąd musieliśmy ten problem rozwiązać już dawno temu.

Na co dzień korzystamy z dedykowanych platform dla zespołów, m.in. rozwiązań pakietu Jira oraz bardziej przyziemnego maila, Slacka, Google Hangouts czy innych narzędzi umożliwiających zdalny kontakt.

Co sprawia, że udaje Wam się z powodzeniem pracować zdalnie?

Kiedy okresowo nie widujesz swojego zespołu w pełnym składzie, podstawowym zadaniem jest integracja go podczas czasowych wydarzeń wewnętrznych.

W tym celu utworzyliśmy specjalne stanowisko w firmie, czyli Event Manager, które w UNAMO przyjęła nasza dotychczasowa Office Manager, Joanna Żmuda.

Joasia bez przerwy dba o nasze samopoczucie i komunikację między zespołami oraz poszczególnymi osobami, a także czas odpoczynku i wspólnej rozrywki.

[mc4wp_form id="1308"]

Ogólnie o pracy zdalnej

Co było największą obawą przed wprowadzeniem pracy zdalnej?

Największą obawą każdej firmy, również i naszą, było mierzenie wydajności pracowników oraz komunikacja w zespołach.

Z perspektywy czasu wiemy, że jest to całkowicie naturalna obawa, ponieważ nie da się z góry założyć, jak dane rozwiązanie wpłynie na firmę oraz ludzi, którzy są przecież tak bardzo różni.

Usprawniając narzędzia naszej komunikacji oraz tworząc multum okazji do spotkań, udało nam się całkowicie ich wyzbyć już na wczesnym etapie istnienia platformy UNAMO.

Czym zajmuje się Wasza firma?

UNAMO jest kompleksową platformą marketingową, oferującą narzędzia analityczne z dwóch segmentów: analizy SEO i monitoringu Social Media.

UNAMO SEO (Unamo Search Engines Optimization) umożliwia między innymi monitorowanie linków przychodzących, pozycji stron dla wybranych słów kluczowych i analizę konkurencji.

UNAMO SMM (Unamo Social Media Monitoring) to rozwiązanie do monitorowania i analizy wypowiedzi w internecie oraz profili w mediach społecznościowych, w tym także influencerów.