Podsumowanie
Na to pytanie odpowiedzieli:
HRS Projekt( HR Support)
Sama kontrola bez zaufania nie ma kompletnie sensu. Jeśli okażemy pracownikowi wsparcie, pokażemy , że szanujemy go i ufamy jego działaniom i pracy, to budujemy jego wiarę w siebie oraz lojalność względem pracodawcy. Tylko wzajemny szacunek i zdrowe relacje mogą być ścieżką do osiągniecia wspólnych celów.
Explain Visually
- Przede wszystkim - rekrutacja. Dobrze opracuj proces, żeby rekrutować osoby, które są rzetelne i odpowiedzialne.
- Spiszcie swoje oczekiwania do konkretnych zadań czy stanowisk. Często osoba pracująca zdalnie nie dostaje tak pełnego feedbacku, więc może nie wiedzieć czego oczekujemy.
- Wdrażajcie odpowiednie systemy komunikacji - Asana, Slack, telefon. Telefon ma tę zaletę że jest najbliższy realnej rozmowy, więc pomaga utrzymać relację.
Heartgrenade
Zwracajcie uwagę na umiejętności miękkie pracownika. Przy rozmowie z kandydatem dobrze, aby był ktoś, kto ma możliwość oceny takich umiejętności (np osoba z wykształceniem psychologa, lub znająca się na relacjach międzyludzkich). Przy pracy zdalnej dobre kodowanie to niestety nie wszystko.
Nozbe
Zamiast myśleć: “Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza”, uwierzcie, że kontrola jest dobra, ale zaufanie - sto razy lepsze! Poza tym, wykorzystajcie nowe technologie, których możliwości ogranicza dziś jedynie wyobraźnia. Weźcie pod rozwagę firmy, którym ten tryb pracy pozwolił odnieść sukces: Nozbe ;p, Automattic, MySQL i wiele innych.